Dům, kde Jeremy trávil mládí je na prodej!

Na britském realitním serveru se objevila nabídka domu na prodej. Pěkná stavba, jejíž kořeny sahají až do 16. století, má i zajímavou historii. Je totiž domem, do kterého se narodil slavný moderátor Jeremy Clarkson. A vznikl tu také známý plyšový medvídek Paddington.

jeremy clarkson childhood home 001 1 300x169 Dům, kde Jeremy trávil mládí je na prodej!

Prodávat dům, ke kterému se váže zajímavý příběh, je zřejmě snem každého realitního makléře. K britské usedlosti zveřejněné na portálu Zoopla se pojí rovnou dva. Byl to právě tento dům, ve kterém Shirley Clarksonová ušila k Vánocům svým dvěma dětem plyšového medvídka podle oblíbené pohádky. A tak vznikl známý Paddington Bear.

Z vycpané hračky se během několika let stalo žádané zboží a prodávala se po tisících. Mnoho z nich Clarksonová ještě ručně šila právě v prodávaném domě. Jejím dítětem, které v roce 1971 dostalo tohoto medvídka k Vánocům, byl Jeremy Clarkson. Ten se později stal nejslavnějším motoristickým novinářem světa.

V usedlosti, jejíž základy pocházejí z 16. století, prožil Clarkson dětství. Dům ve vesnici Burghwallis v jižním Yorkshiru má dvě společenské místnosti, čtyři ložnice, pracovnu, velkou půdu a zahradu. Vybaven je ale garáží jen pro jedno auto, což by zřejmě dospělému moderátorovi pořadu Top Gear už nestačilo.

Ve výbavě domu nechybí krb, rustikální kuchyně a stylový nábytek. Bílé stěny kombinované s kamenem doplňují zvýrazněné stropní trámy. Dům je na prodej za 595 tisíc liber. To je v přepočtu 19,5 milionu korun.

Zdroj: http://life.ihned.cz/auto/c1-61844160-dum-kde-jeremy-clarkson-travil-detstvi-je-na-prodej-stoji-19-5-milionu-korun