Hammerhead Eagle i-Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

Pojmenovat auto není žádná legrace, zvlášť pokud má název něco znamenat – čísla a několik písmenek zvládne každý. Dnes dokonce existují agentury, které názvy produktů schvalují podle jejich významu ve všech možných jazycích. Sestavili jsme pro vás žebříček jmen, která se příliš nevyvedla, nebo jsou prostě a jednoduše divná/vtipná/praštěná. Jestli vás napadne ještě nějaké jiné auto, podělte se o své informace s ostatními v diskuzi pod článkem. Hitparáda začíná…

10. Gaylord Gladiator
Dost divné jméno pro velmi zajímavé auto. Představilo se v roce 1955 na autosalonu v Paříži a mělo nabídnout skvělou kvalitu, luxus a design inspirovaný érou proudových motorů. Kupé se skládací pevnou střechou však svou cenou konkurovalo těm nejdražším autům své doby, takže z plánované výroby pětadvaceti kusů sešlo. Možná za to mohl i ten název, kdo by se chtěl vozit v homosexuálním gladiátorovi, že?10 300x122 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

9. Renault LeCar
V době internetových memů působí tenhle název velmi legračně. Šlo o Renault 5 ve verzi pro americký trh, který se prodával mezi lety 1977 a 1980. Rádi bychom se zeptali některého z majitelů čím jezdí – „Renó Lkár“9 300x197 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

8. AMC Gremlin
U tohoto auta se sešlo hned několik faktorů. Zaprvé, je fakt ošklivé. Zadruhé, říkat autu „skřet“ není úplně šťastné. Jeho výroba navíc začala na apríla v roce 1970. Vtip od začátku až do konce.8 300x165 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

7. Mazda Laputa
Pokud máte alespoň základní znalosti španělštiny, určitě už vidíte, v čem je problém. Puta je označení pro ženu lehkých mravů, která za úplatu rozdává svou lásku mužům. Když se vás španělka zeptá, čím jezdíte, a vy jí odpovíte, dostanete facku.7 300x225 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

6. Honda Fitta
Tak se měla původně jmenovat Honda Jazz/Fit. Jenže Japonci zjistili, že v několika severských jazycích toto slovo odpovídá populárnímu hanlivému výrazu pro ženské genitálie. Toho od „p“ – takže název zkrátili a je z ní Honda Fit.6 300x186 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

 

a tady ho máme na 5. místě není žádné jiné auto něž Hammerhead Eagle i-Thrust!

Jestli sledujete Top Gear, znáte tohle vozítko. Elektromobil postavený na šasi TVR Chimera měl uvnitř zahradní křesíka, rádio a také dieselový generátor pro dobíjení baterií. Který ovšem plnil vnitřek jedovatými zplodinami. Jeremy Clarkson o něm prohlásil: „Dokonalost nejde vylepšit.“ Jasně. Zvlášť název.5 300x200 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

4. Toyota Opa
Nudná, ošklivá krabice, která se vyráběla do roku 2005. Měla chytře vymyšlený interiér pro snadné nastupování a lezení na zadní sedačky, což odpovídalo názvu – v němčině znamená „děda.“4 300x225 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

3. Buick LaCrosse
Vcelku normální jméno, které vám možná připomíná populární sport, že? Ale Buick si s ním v Kanadě celkem naběhl. Tam je totiž LaCrosse slangovým výrazem pro masturbaci. Nicméně ušetřil za reklamu, o mas… tedy, LaCrosse se dozvěděli všichni z médií.3 300x225 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

2. Studebaker Dictator
Americký Sudebaker si vybral pro uvedení svého nového modelu ideální dobu – rok 1927. Název měl znamenat, že bude diktovat trendy, slovo diktátor ovšem v té době nabíralo trochu jiného významu. Mussolini, Hitler, Franco… v roce 1937 se auto přejmenovalo na Commander. Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

1. Ford Pinto
Určitě znáte jeho neslavnou historii. Když se toto auto, které po nárazu zezadu kvůli utrženému palivovému vedení rychle hořelo, začalo prodávat v Brazílii, musel Ford rychle přistoupit na změnu názvu. Tam je totiž slovo „Pinto“ označením pánského přirození. A jezdit v autě, které se jmenuje Penis, a ještě v něm uhořet – to nechce nikdo.1 300x139 Hammerhead Eagle i Thrust aneb jedno z nejhorších jmen.

 

Zdroj