Jeremy Clarkson

220px Jeremy Clarkson Jeremy Clarkson

Jeremy se narodil v Doncasteru (Jižní Yorkshire) 11. srpna 1960 do rodiny učitelky Shirley G. Ward a cestujícího prodejce Edwarda G. Clarksona. Jeho rodiče vedli firmu na výrobu tzv. „čajových panenek“. Poté, čistě náhodou, vyrobili dva medvídky jako hračky pro své děti. Tito medvídci se stali oblíbenými a Jeremyho rodiče je začali prodávat ve velkém a mohli si tak dovolit placení studií pro svého syna. Ten tak studoval na Hill House School a později na Repton School odkud byl však vyloučen kvůli „pití, kouření a celkovým nepříjemnostem, které způsobil“.

Jeremy si zahrál v adaptaci novel Anthonyho Buckeridge – Children´s Hour – pro rádio BBC, ale začal mutovat a měl „po srandě“.

Jeremyho první žena byla Alexandra James (dnes Hall), se kterou se oženil v září 1989, ale jejich manželství trvalo velice krátce a Jeremy si následně vzal svou manažerku, Frances Cain, v květnu roku 1993. Dnes žijí ve městě Chipping Norton s jejich třemi dětmi (Emily, Finlo, Katya).

Díky své extrémní zálibě v nošení džínů byl Jeremy obdařen titulem „Nejhůře oblečený výherce všech dob“, ale pořád byl dobrou reklamou pro firmu Levi´s a objevil se v jejich show What Not to Wear. Poté však prohlásil: “ Raději sním své vlasy, než abych byl v té show znovu hostem!“:)

Jeremyho prvním zaměstnáním bylo prodávání medvídků svých rodičů (Paddington Bear). Později začal psát pro noviny a magazíny. Napsal také množství knih o autech, které byly vtipné a nápadité.

Jeho první televizní role byla právě v programu Top Gear od roku 1988 do února 2000 a následně v TG v dnešní formě od roku 2002. TG je považován za nejvíce sledovaný pořad na BBC Two.

Uváděl také další pořady jako Motorworld či britskou verzi Robot Wars a byl hostem mnoha show, stal se tak nejvíce zvaným hostem.

V roce 2007 vyhrál National Television Awards a bylo zjištěno, že za moderování TG inkasoval 1 milion liber a dalších 1,7 milionu liber vydělal
prostřednictvím prodeje svých knih, DVD a sloupků.

V roce 2004 musela společnost BBC zaplatit pokutu a omluvit se za Jeremyho, který najel do vzácného, 30 let starého, stromu kvůli testování pevnosti vozu Toyota Hilux. Další stížnost přišla po odvysílání TG: Polar Special, kde Jeremy a James pili během řízení – Jeremy tuto situaci komentoval slovy: „Nepište stížnosti, že pijeme během řízení, protože my se plavíme“ během cesty po ledě:)

V listopadu 2008 si stěžovalo přes 500 osob na Clarksona kvůli jeho vtipu o řidičích náklaďáků, kteří vraždí prostitutky:))