Máme nové auto za rozumnou cenu!

458kia 300x168 Máme nové auto za rozumnou cenu!

Nebude to trvat dlouho a Top Gear se vrátí zpět na naše televize s obvyklou směsí rad, blbostí a mraků z kouře pneumatik. Pro novou sérii tam bude jedna malá, ale důležitá změna: Nové auto za rozumnou cenu.

Během tří let a pěti sérií byla stará  Kia Cee-apostrof-Dé věrným a spolehlivým přítelem. Během svého života přivítala do speciálně upraveného závodního sedadla řadu celebrit, rockové bohy jako je Mick Fleetwood, Alice Coopera a taky Slash, přivítala také filmové celebrity jako je Tom Cruise, Ryan Reynolds nebo John Prescott. Ale Kia Cee´D, kterou používáme je zastaralá a co je důležitější, tabule na časy celebrit je úplně plná. Bylo to buď změnit auto nebo udělat tabuli vyšší. A to by bylo směšné. Promiň Kia Cee´D je čas říct sbohem.

Problém je, čím ji nahradit. Řekli jsme si: Proč Top Gear neokořenit tím, že celebrity posadíme do něčeho opravdu rychlého jako je, řekněme,  Lamborghini Aventador. No, v první řadě Lambo je sice vynikající, ale není to zrovna auto za rozumnou cenu. A není zrovna lehké sehnat jeden na každý víkend. Kromě toho, auto takové síly a výkonu, by mohl vystrašit méně sebevědomí řidiče a přinést vyhlídky na dlouhou a extrémně komplikovanou nehodu. Ne, auto za rozumnou cenu by měl mít přiměřený výkon, nic víc.

Naleznout auto s přiměřeným výkonem je lehký. Ale definovat, co je auto za rozumnou cenu. Auto za rozumnou cenu neznamená pouze to, že je levné. To znamená, že by mělo mít dobrou cenu, působivou  úroveň vybavení a měl by vám vykouzlit úsměv na tváři.

Letos Top Gear shromáždil řadu kandidátů na Auto za rozumnou cenu ve Stovolds Hill, jen kousek od B2130 poblíž Cranleigh, kde dostanou od Stiga pořádně zabrat. Také tam byl celý produkční tým, aby se ujistili, že je dost velké pro klec a všechny minikamery k zachycení reakcí našich hostů. Pomalu, ale jistě jsme se vyřadili auta, která byly příliš pomalá, nervózní a auta, která se zhroutily pod tlakem a nakonec jsme našli takové auto o kterém si myslíme, že je to pravé.

Takže po náročném výzkumu máme nové auto za rozumnou cenu a tím je…
…se dozvíte v nové řadě, která začíná na konci června.