Hammond řídí Renault Clio Williams

hammond 300x184 Hammond řídí Renault Clio Williams

„Malé, silné a drzé, Renault Clio Williams je jedním z nejlepších hot hatchů vůbec.“

Jednou jsem byl na obědě s Estelle Skornik, francouzská herečka, která hrála v legendární reklamě „Papa, Nicole“ na Renault Clio. No, když říkám „obědval jsem“, tak tím myslím, že jsem byl na obědě, seděl vedle ní a okolo bylo dalších milion novinářských vozů. Myslím, že jsem se dobře představil. Za celou hodinu a půl, kterou jsme společně strávili jsem jí ničím nepolil a moje řeč byla skvělá. Ale nezdálo se, že by v našem rozhovoru chtěla pokračovat i po obědě, tak jsem ji nechal jít.

Nenechte se prosím nějak ovlivnit tím jak se tváří nebo jaký má křivky. Je to monstrum. Je skvělý, malý a vzteklý hot hatch.

Původní výrobní homologační série byla vyrobena v roce 1993 pro Francouzský Rally Šampionát a měli modrou barvu se zlatými koly. Vyrobili pouze 5,400 kusů původní verze, pak ale vyrobili ještě 6,700 kusů verze 2 a 3.

Výrobní číslo 0001 obdržel majitel stáje Frank Williams, ale před pár lety ho prodal zpět Renaultu. Jako vy. Ale, je tady jedna věc o Renaultu Clio, není určen k utváření strany něčí povahy.Bude vás chtít zranit.

2-litrový 4-válec zní vztekle a zuřivě. Stačí překonat ten nával trapnosti, když poprvé uvidíte modré bezpečnostní pásy. Zbytek interiéru je docela moderní a jistě dnes přijatelný, navzdory tomu, že je 20 let starý. Ale koho to vlastně zajímá. Každý, kdo se podívá uvidí robustní, čtyřhranný exteriér a váš zářící úsměv vevnitř jako tygra ve vrtulníku.

Má 150 koní, které udělají z 0 na 100 za 7.8 sekund. To je skoro na hranici se super-autama. Ale udělá to s takovým stylem, tak statečně a odhodlaně a pak, když jedete rychle, tak ten jednoduchý pocit radosti, když cítíte jak se vám zhoupne zadek, aby dohnal předek ve stejném tempu jak zvedáte svou pravou nohu z plynu je příšerně, neskutečně nakažlivý.

To je vše jaký by měl hot hatch být. Rychlý, aby vás dostal do problému, když chcete. Ale je i náročnější. Je speciální, bylo vyrobeno omezené množství a dodnes je velmi oceňovaný sběrateli. Jeden prostě chci a pokud budete jeden mít, tak budu hrozně, ale hrozně žárlit a budu ohromen.

—————

zdroj: Oficiální stránky TopGear.com