Jeremy Clarkson : o Range Roveru

Large Image3 300x168 Jeremy Clarkson : o Range Roveru

Nikdo není líp kvalifikovaný než já, aby se vyjádřil k novému Range Roveru. Vlastním starý model a moji přátelé taky. Minulý víkend jsem byl na párty a venku bylo zaparkováno 27 aut. Všechny auta byly Range Rovery.

Stejný příběh je v práci. Když jdeme točit, zamluvíme si kameramana se zvukovou soupravou hned potom, co si zařídíme konvoj Range Roverů, kterými to všechno převezeme.

Když jedeme s Top Gearem na výlet, tak má každý ve smlouvě, že je řidič. James May navíc trvá na tom, že tam musí být dostatek hovězích Hula Hoops ( něco jako brambůrky). Richard Hammond trvá na něčem, o čem se tady nebudu zmiňovat. A já trvám na tom, že ať jsme kdekoliv na světě, tak se musíme pohybovat okolo Range Roverů.

Je to zdaleka, to nejlepší auto na světě. Richard Hammond říká to samé. Celý produkční tým Top Gearu, také souhlasí. Až na hlavního producenta, který má Mini Countryman a proto je blázen.

Je nejlepší, protože žádné jiné auto by to nedělalo práci tak dobře. Ano, Rolls-Royce je trochu bohatší, ale nepracoval by dobře v terénu. Ano, Toyota Land Cruiser je spolehlivější, ale je hrozně kodrcavá. Ano, Ferrari je rychlejší, ale nedáte si dozadu špinavého psa.

Vím velmi dobře, že většina lidí nenávidí Range Rovery. Cyklisté. Socialisté. Chodci. A dokonce i benzínový šílenci. Říkají o něm vtipy a diví se, proč by někdo chtěl jezdit v autě, které se vyžívá ve své velikosti a spotřebě. Ano je to pravda. Když jste v Range Roveru, můžete si vybrat jakýkoliv výraz ve tváři s velkou pečlivostí a důrazem na detail, stejně se budete tvářit jako, když lidmi okolo vás pohrdáte. Nepomůžete si. Jsou to malí lidé. A vy jste nahoře, s bohy.

Je toho víc. Je hodně typů lidí, kteří si kupují Range Rovera. Fotbalisté. Manželky fotbalistek. Milenky fotbalistek. Drogový dealeři. Farmáři. Obchodníci. Američané. A každý z nich má vlastní důvod. Ale uvnitř duše vědí, že důvod je jen jeden: „Chtějí být vévodou z Marlborough.“

Stejný příběh jako s Astonem Martinem. Můžete říct, že jste si ho koupili kvůli stylu nebo motoru nebo kvůli tlačítkům, ale pravda je taková,že když řídíte Astona Martina, připadáte si, že jste James Bond.

To je to co se stalo s Range Roverem. Můžete ho naplnit tonerama , hračkami pro děti, drogami  vším co máte rádi, ale ve snu je to právě dvou-ruční anglická brokovnice a hloupá stará černá laboratoř.

Minulý víkend jsem se ocitl ve společnosti různých řidičů Range Roverů, kteří měli opravdu plný kufr štěkajících psů a mrtvých ptáků. A všichni byli velmi dychtivý vidět nový model, který vypadal… „Odporný“ to je slovo, které se často používá.

Problém je v tom, že hlavní návrhář Range Roveru, není ten typ člověka, který si dokáže představit bahnité holínky a 40 let starou Barbour bundu. A to se projevuje na autě, které vytvořil.

Dovolte mi, abych vám příklad. Když odemykáte dveře,světlo se odráží od zrcátek a oslňují vás. Skvělý nápad. Myslím, že nechcete omylem šlápnout do psího hovna.

Stejný problém s osvětlením je uvnitř. Je ho tam příliš mnoho. A je tu funkce, která vám umožní vybrat si, jakou barvu byste chtěli, aby to svítilo. Červená, modrá, růžová, zelená, bílá, zlatá. Tenhle seznam je nekonečný. Moje dcera myslela, že to byla obrovská legrace. A nepochybuji, že Abbey Clancy se to líbit bude. Ale není vévoda z Marlborough.

Je toho víc. Na posledním Range Roveru byly na předním nárazníku žábry, které si představíte, měli dělat něco s odběrem tepla z motoru. No, a novém modelu byly posunuty na zadní dveře. Proč? Proč by zadní dveře potřebovaly žábry. Je jasný, že někdo rozhodl, že toto je jasný tradiční prvek Range Roveru a  musí být zařazen, i když jsou jasně falešný jak falešné pilíře na verandách odběratelů „Hello! Magazín o domech“.

V zákulisí je nový Range Rover mistrovský dílo. Je o celou polovinu tuny lehčí než předchozí model. Což znamená, že je rychlejší a úspornější. Ale i přes pořádnou dietu, se stále zdá být pevný a těžký jako modrý krvavý pudink. Také jsem se ujistil, že baterie není vybitá pokaždé, když někam jedete.

Takže je líp postavený, dobře se řídí, vylepšenou verzi tohoto auta miluji. Které je pak zkažené cetkami. A rozsah barev, který může vypadat dobře jen před vinným barem ve Wilmslow. Ale nefunguje dobře ve všech vévodových lesích.

Řeknu to takhle. Chápu, proč producenti udělali Skyfall realisticky a pravdivě podle knihy Fleminga. Mysleli, že to tak diváci chtěli a čísla ukazují, že měli pravdu. Je to dobrý film a stejným způsobem je Range Rover zatraceně dobrý auto.  Ale není to Bond film.

To co drží 007 tak dlouho není drsná reality. Nejsou to knihy. Je to můž v obleku, který nikdy nekrvácí a je se jistý, že nikdy nezkoušel homosexualitu.

Pokud se budou držet tohoto stylu, tak to nepotrvá dlouho, stějně jako Bourne. A to je to, co mě štve na Range Roveru. Je to auto na teď, ne navždy.

Je smutné, že nemohu pracovat pro automobilky. Ale pokud bych mohl, tak bych se usadil v zadní místnosti v Solihullu, a ať by se jim to líbilo nebo ne, pracoval bych na modelu, které si udržuje DNA. Cotswold vydání, chcete-li.

Zaprvé: Odstraňte lesklá zrcátka. Zadruhé: Odstraňte žábry. Zatřetí: Odstraňte osvětlení vodka-baru a za Čtvrté: Použijte barevný rozsah z Barbour bundy, ne z Versaeciho dlouhých kalhot.

To je vše.  Když není Land Rover, začnou lidé kupovat jiné věci, přesně stejným způsobem lidé přestali kupovat Astona, když si bond koupil BMW.

—————

zdroj: Oficiální stránky TopGear.com